• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Warsztaty językowe w Londynie

W dniach 19 – 24 lutego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych w Londynie. Wyjazd był doskonalą okazją do wypróbowania swoich możliwości językowych oraz mobilizacją do dalszej nauki. Zakwaterowanie u rodzin brytyjskich stworzyło okazję do poznania kultury i  zwyczajów panujących w Anglii.

Podczas pobytu w Londynie, udało nam się zwiedzić największe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania słynnej Tower of London, Tower Bridge, Shakespeare’s Globe oraz St. Paul’s Cathedral, zobaczyliśmy też Kościół Templariuszy oraz Igłę Kleopatry.

Kolejny dzień upłynął na zwiedzaniu Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. W drodze do British Museum  zajrzeliśmy na Baker Street, gdzie mieszkał Sherlock Holmes. Zwiedziliśmy   Plac Trafalgar,  Piccadilly Circus, The Monument.  Dzień zakończyliśmy spacerem po Soho i China Town.

Dzień trzeci to wizyta w Buckingham Palace, uroczysta zmiana warty i spacer po St. James’s Park. Widzieliśmy Opactwo Westminster oraz Gmachy Parlamentu ze słynnym Big Benem. Popołudnie spędziliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz Muzeum Victorii i Alberta.

Ostatni dzień pobytu rozpoczęliśmy od podziwiania panoramy Londynu z kapsuły London Eye i rejsu statkiem po Tamizie. Zwiedzanie Londynu zakończyliśmy spacerem po Parku Królewskim, wizytą w Muzeum Morskim oraz obserwatorium Greenwich.

Połączenie wyjazdu edukacyjnego z fantastyczną przygodą,  pozwoliło nam  zwiedzić „kawałek świata”. Poza tym było świetną lekcją samodzielności, zaradności, współdziałania w grupie i, przede wszystkim, komunikacji w języku obcym.

FILM

Możesz również polubić…

Skip to content