Warsztaty “Akademii ProtoLab”

Akademi ProtoLab
Aktualności 2022/2023

Warsztaty “Akademii ProtoLab”

22 października dwie drużyny z naszej szkoły, koordynowane przez Tomasza Kaspra, wzięły udział w warsztatach w ramach projektu “Akademia ProtoLab”, którego organizatorem jest Podkarpackie Centrum Innowacji. W skład pierwszej drużyny weszli: Bartek Zygmunt, Kacper Potaczała, Michał Szuba oraz Łukasz Zagaja z klasy IV TJ, zaś drugą drużynę tworzyli: Maciej Dynowiec, Jakub Zych, Krystian Niemczyk z klasy 2 TP.

Spotkanie odbyło się w formie stacjonarnej w głównej siedzibie PCI w Rzeszowie i zostało podzielone na sekcję wykładów dotyczących ekologii i przykładowych rozwiązań recyklingu odpadów oraz warsztaty. Po cyklu czterech godzinnych wykładów, odbyły się warsztaty „Design Thinking”, który jest procesem odnoszącym się do procesów poznawczych, strategicznych i praktycznych, dzięki którym koncepcje projektowe są opracowywane przez projektantów lub zespoły projektowe. Kolejne spotkania z mentorami będą odbywały się w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy Discord, a ich  tematyka będzie dotyczyć tworzenia StartUp’ów.

Skip to content