• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

VIII Festiwal Techniki

Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, 4 października 2019 r.

Organizator:

Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku

Cel Festiwalu:

  • Rozbudzenie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowań naukowo – technicznych związanych z informatyką, programowaniem, robotyką, mechaniką. 

O Festiwalu:

Festiwal Techniki jest imprezą popularnonaukową organizowaną od 2009 roku przez Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku. Jego adresatami są uczniowie szkół podstawowych oraz wszyscy interesujący się techniką, nauką i ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Chcielibyśmy, aby technika i nauka nie były postrzegane jako trudne i niezrozumiałe. Podczas festiwalu, uczniowie zapoznają się z tematami związanymi z programowaniem, robotyką, informatyką oraz ich zastosowaniem w życiu codziennym. Będą również mieli możliwość zapoznania się specyfiką zawodów  w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Na program Festiwalu składają się:

  • Pokazy popularnonaukowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.
  • Pokazy zaproszonych firm i instytucji edukacyjno – szkoleniowych.
  • Prezentacje zawodów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych z branż: mechanicznej, mechatronicznej, IT.
  • Stoiska z  grami edukacyjnymi, matematycznymi łamigłówkami, doświadczeniami z fizyki i chemii.

Możesz również polubić…

Skip to content