VIII Festiwal Techniki

DSC_0676
Aktualności 2019/2020

VIII Festiwal Techniki

Na czym polega programowanie? Jak skonstruowany jest łazik marsjański? Czy trudno zbudować drona? Co to są ozoboty? Jakie zjawiska zachodzą na niebie? Czym zajmuje się energetyka odnawialna? Jak działa silnik samochodu a jak samolotu? Jak pracują: grafik komputerowy, diagnosta samochodowy, mechanik i elektryk? Czego o świecie uczą matematyka, fizyka i chemia? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali uczestnicy Festiwalu Techniki, który odbył się w naszej szkole 4 października. Ideą zorganizowanego już po raz ósmy Festiwalu jest rozbudzanie wśród uczniów szkół podstawowych zainteresowań naukowo – technicznych. I właśnie temu służyły przygotowane przez nauczycieli i uczniów ZST oraz zaproszonych gości (m.in. firm: MTU Aero Engines, Superior Industries) stoiska z pokazami i prezentacjami. Aby dotrzeć do małych odbiorców, przyjęto zasadę – uczyć przez zabawę. Dodatkowo został przygotowany szereg niespodzianek w postaci licznych konkursów, możliwości przejażdżki samochodem do nauki jazdy (oczywiście pod okiem doświadczonych instruktorów), skosztowania słodkości serwowanych przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Skip to content