Uczniowie ZST na Międzynarodowym Maratonie Programistycznym HackYeah 2022 w Krakowie

7
Aktualności 2022/2023

Uczniowie ZST na Międzynarodowym Maratonie Programistycznym HackYeah 2022 w Krakowie

Uczniowie ZST  na Międzynarodowym Maratonie Programistycznym HackYeah 2022 w Krakowie

W dniach 19-20 listopada uczniowie technikum programistycznego z opiekunem Tomaszem Kasprem wzięli udział w największym w Europie, dwudniowym hackatonie programistycznym, który odbył się w Tauron Arena Kraków. Uczestnicy hackatonu mieli 24 godziny na stworzenie rozwiązania dla wybranego przez siebie zadania, zaś tematyka zadań została podana podczas startu imprezy (w sobotę, godzina 12:00 ).

Pierwsza z drużyn ZST w składzie: Maciej Wróbel, Radosław Sowa, Kacper Pliś, Patryk Duda, Krzysztof Krówka, Michał Hospod wybrała zadanie polegające na stworzeniu gry, w  której przewodnią postacią miała być żyrafa. Druga drużyna w składzie: Maciej Dynowiec, Jakub Zych i Krystian Niemczyk tworzyła aplikację pomocną przy kompostowaniu odpadów.

Obie drużyny, po 24 godzinnej pracy non-stop, w niedzielę o godz. 12:00, ukończyły maraton i oddały swoje prace do weryfikacji i oceny. W imprezie wzięło udział ponad 2500 osób w 230 drużynach z całego świata. Praca zespołów była nadzorowana przez mentorów i ekspertów z różnych języków programowania. Przewodnim celem hackatonu było poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które pozwolą usprawnić naszą codzienność.

Skip to content