Tolerancja wczoraj i dziś

25 listopada uczniowie dwóch klas: 1TG i 3 TD – uczestniczyli w spotkaniu z Panem Marianem Matkowskim- gościem biblioteki szkolnej. Tematem była „Tolerancja wczoraj i dziś- czyli jacy Byliśmy, jacy Jesteśmy, Kim Będziemy”. Prelegent przedstawił prezentację i mówił o tym, czym jest tolerancja i dlaczego jest ważna. Nawiązał do przejawów tolerancji w różnych okresach historycznych.  Zaznaczył, że trudnym problemem społecznym jest nietolerancja. Podkreślał jak ważne jest respektowanie cudzych praw, cytował Johna Locka, który uważał, że „tolerancja to niewywieranie przymusu”.  

Spotkanie zorganizowane zostało z okazji przypadającego 16 listopada Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Laureaci konkursu plastycznego „Tolerancyjni” odebrali nagrody.

Może Ci się również spodoba

Skip to content