Szymon Baj finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

03
Aktualności 2022/2023Osiągnięcia ZST

Szymon Baj finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Doskonałe wieści dotarły do nas z Jarosławia, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha, gdzie w dniach 23 – 24 lutego odbył się etap praktyczny i finał XLVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Tytuł finalisty w grupie elektroniki medycznej zdobył uczeń klasy IV TO Szymon Baj, który wywalczył VII miejsce w Polsce. Zapewnił sobie tym samym indeks na wybrany kierunek Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.

Zmagania XLVI edycji olimpiady przebiegły, podobnie jak w latach ubiegłych, dwuetapowo. Etap pierwszy odbył się 3 lutego w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie, gdzie uczestnicy pisali test, który wyłonił najlepszych 16 uczestników w każdej grupie przedmiotowej. Najlepsi, w dniach 23 – 24 lutego rywalizowali w Jarosławiu o zwycięstwo XLVI edycji Olimpiady.

Szymonowi serdecznie gratulujemy  sukcesu!

Skip to content