• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Szlachetna Paczka – Weekend Cudów w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku

Szlachetna Paczka działa w naszym powiecie szósty rok. W samym Leżajsku od pięciu lat potrzebujący mogą liczyć na przedświąteczną pomoc. Coroczny finał akcji odbył się w pierwszy weekend grudnia (6-8 grudnia 2019r.), nazywany od wielu lat Weekendem Cudów. W ciągu tych trzech dni 44 rodziny z naszego powiatu, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, które mimo starań, nie potrafią wyjść z impasu, otrzymały wsparcie w postaci  paczek, przygotowanych przez ludzi z wielkimi sercami. Zanim jednak potrzebujący otrzymali swoje wymarzone paczki, darczyńcy na podstawie krótkich, czasem lakonicznych, lecz często dość dramatycznych historii, umieszczonych w internetowej Bazie Rodzin, wybrali kogoś, kogo mogli wesprzeć, zaspokajając najważniejsze i najpilniejsze jego potrzeby. Po wybraniu rodziny, darczyńca miał za zadanie zakupić te artykuły, które rodzina wskazała jako najważniejsze, zapakować je bezpiecznie i estetycznie, najlepiej w pudła i papier z motywem świątecznym i dostarczyć w wyznaczony weekend od godz. 15.00 w piątek 6 grudnia do godz. 12.00 w niedzielę 8 grudnia do Magazynu, czyli auli Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku. Tam zapakowane i przeliczone paczki przejmowali wolontariusze, a następnie zawozili prosto do domów oczekujących rodzin. Większość darczyńców to nie pojedyncze osoby, lecz grupy ludzi, połączonych przyjaźnią, więzami rodzinnymi lub po prostu wspólnym miejscem pracy. Dzięki środkom zebranym w grupie, można więcej zdziałać, lepiej pomóc. Magazyn Szlachetnej Paczki przed finałem musiał być odpowiednio przygotowany. I tu wkroczyli do akcji nasi uczniowie. Wielu z nich, zupełnie dobrowolnie, poświęcając swój wolny od nauki weekend, przyszło i pomagało w świątecznym strojeniu auli, pakowaniu różnego rodzaju artykułów, goszczeniu darczyńców kawą, herbatą lub ciastem, noszeniu setek ciężkich paczek, np. pudeł z żywnością, środkami czystości, a nawet pralek lub lodówek. Niektórzy z nich byli zaangażowani w obsługę stron internetowych, dokumentowanie działań wolontariuszy, robienie zdjęć. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy pracują przy Szlachetnej Paczce od kilku lat i w tym roku zdecydowali się zostać wolontariuszami na „pełny etat”. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Wasza postawa udowadnia, że dzisiejsza młodzież ma serce i rozum na właściwych miejscach.

Możesz również polubić…

Skip to content