Szkolny konkurs cukierniczy “Twórczość w mazurku upieczona”

WielkanocMazurki
Aktualności 2021/2022

Szkolny konkurs cukierniczy “Twórczość w mazurku upieczona”

Wykonanie mazurka wielkanocnego – przed takim zadaniem stanęła czwórka przyszłych cukierników – uczestników konkursu „Twórczość w mazurku upieczona”. Uczniowie wykonali ciasta według własnych receptur.  Każdy z uczestników zaprezentował swój wyrób przed jury, opowiadając o wykorzystanych surowcach i produktach. Jury oceniało m.in.: dobór surowców, zastosowanie technik kulinarnych i ciastkarskich, dekorację i sposób podania wyrobu oraz kreatywność i nawiązanie do tematu konkursu. Etap praktyczny poprzedziła część pisemna. Suma punktów z obydwu etapów zdecydowała o zajętych miejscach:

I miejsce – Maciej Rusinek z klasy 3D

II miejsce ex aequo – Maryla Szynal z klasy 3D oraz Magdalena Handziak z klasy 3D

 III miejsce – Magdalena Sowa z klasy 3D

 12 kwietnia laureaci odebrali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku oraz Starostwo Powiatowe w Leżajsku. Konkurs zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Skip to content