„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

znicz-z-prasowanym-wkladem-w001-b
Aktualności 2019/2020

„Światełko Pamięci dla Łyczakowa”

       Wzorem lat ubiegłych, nasza szkoła przystępuje do Akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Polega ona na zbiórce środków finansowych na zakup zniczy, które w dniu 1 listopada  zapłoną na największych polskich  nekropoliach we Lwowie – Cmentarzach:  Orląt, Łyczakowskim i Janowskim.  W związku z tym, Dyrekcja Szkoły,  Samorząd Uczniowski oraz Klub Miłośników Lwowa  zwracają  się z apelem do nauczycieli i wychowawców, by włączyli się do Akcji poprzez zbiórkę  dowolnych kwot środków finansowych w swoich klasach,  a następnie przekazali zebrane pieniądze, do dnia  15 października,  opiekunkom   Klubu Miłośników Lwowa –  paniom: Małgorzacie  Korczyńskiej, Annie Marciniak – Grabarz, Sylwii Krukowieckiej – Niemiec, lub opiekunkom Samorządu Uczniowskiego – pani  Ewie Kossak – Hospod i  pani Joannie Goździewskiej.    

      Zachęcamy do wzięcia  udziału w Akcji wszystkich, którzy poprzez zapalony znicz chcą wyrazić swoją pamięć i wdzięczność  Rodakom – wybitnym pisarzom, poetom, twórcom kultury, żołnierzom, którzy zginęli w walce o wolność ojczyzny, a obecnie ich groby znajdują się poza granicami naszego kraju.

Skip to content