Stypendyści Prezesa Rady Ministrów – Katarzyna Goździewska z 4 TP i Bartłomiej Wojak z 2 TD

1
Aktualności 2022/2023

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów – Katarzyna Goździewska z 4 TP i Bartłomiej Wojak z 2 TD

13 grudnia w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W gronie uhonorowanych 315 uczniów znaleźli się Katarzyna Goździewska z czwartej klasy technikum programistycznego oraz Bartłomiej Wojak z klasy drugiej technikum mechatronicznego.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są najzdolniejszym uczniom szkół, w których nauka kończy się egzaminem dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Nasi stypendyści

Bartłomiej Wojak jest uczniem z najwyższą średnią w szkole. Na  koniec roku szkolnego 2021/2022 uzyskał średnią 5,39.

Osiąga sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych. Brał udział m.in. w: Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny poziom Junior (II miejsce), Szkolnym Konkursie Matematycznym (I miejsce), Finale Wojewódzkim Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców (III miejsce). W tym roku wziął m.in. udział w międzynarodowych zawodach robotów XChallenge. Katarzyna Goździewska uzyskała najwyższą średnią w klasach technikum po gimnazjum – 5,14. Od pierwszej klasy bierze udział i osiąga wysokie wyniki w konkursach matematycznych. Do najważniejszych można zaliczyć: Konkurs Matematyczny im. Prof. Marszała, Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. prof. Franciszka Leji, konkurs  Matematyka w Technice dla Technika, Szkolny Konkurs Matematyczny. W styczniu bieżącego roku weźmie udział w etapie okręgowym Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH.

Skip to content