Robotycy zaprezentowali Projekt COBRA 3

Projekt COBRA 3
Aktualności 2023/2024

 Robotycy zaprezentowali Projekt COBRA 3

19 lutego uczniowie klasy trzeciej technikum o kierunku: technik robotyk – Maciej Deryło, Dawid Dubiel i Bartłomiej Wojak zaprezentowali efekty obecnego etapu prac realizowanej przez siebie konstrukcji. Jest to robot mobilny Cobra 3 – ulepszona wersja  robotów Cobra 1 i Cobra 2.  Konstrukcja robota została wykonana z profili aluminiowych i ma obniżony środek ciężkości. Robot napędzany jest dwoma silnikami BLDC, a jego pracą steruje sterownik, który został specjalnie zaprojektowany do tego celu. Robot zostanie wyposażony w chwytak o kinematyce O-P-0.

Obecnie trwają testy konstrukcji i modyfikowane jest oprogramowanie. Pierwszy test robota uczniowie chcą przeprowadzić podczas konkursu szkolnego. Opiekunami projektu  są nauczyciele Robert Maruszak i Jan Jużyniec.

Skip to content