• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Propozycje na organizację czasu wolnego

Mamy dzisiaj dla Was kilka propozycji, które możemy wykorzystać w czasie wolnym od nauki.

 1. Ćwiczymy w domu – tak, tak, moi drodzy. Siedzenie przed komputerem przez wiele godzin nie sprzyja naszemu zdrowiu, a przez ograniczenia dotyczące wychodzenia na zewnątrz, mamy nieco mniej możliwości, aby się poruszać. Ale spokojnie, można to zrobić również bez wychodzenia i dlatego fajnym pomysłem są ćwiczenia w domu. Wystarczy nam trochę miejsca i akcesoria, które zazwyczaj mamy w pod ręką – np. butelki z wodą mogą zastąpić nam hantelki. Jeśli posiadamy gumy lub taśmy do ćwiczeń to też się przydadzą. Dodatkowo doskonałym rozwiązaniem są różne platformy, które oferują zajęcia fitness online zupełnie za darmo. Można poszukać na Facebooku lub Instagramie, albo po prostu na YouTubie. Potrzebne są tylko chęci i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
 2. Wirtualne podróże–jeśli ktoś planował w najbliższym czasie podróż za granicę i zwiedzanie pięknych miejsc, to mamy możliwość przeniesienia się w podróż przy okazji oglądania filmów. Taka propozycja to świetne rozwiązanie – oglądamy ciekawy film i od razu zwiedzamy różne kraje i cieszymy oko pięknymi widokami.

I oto 10 filmów, z którymi zwiedzisz najsłynniejsze metropolie:

 • „Vicky Cristina Barcelona” reż. Woody Allen, 2008. Trudno znaleźć bardziej znany obraz Barcelony niż ten ukazany w filmie Allena. Razem z Vicky i Cristiną, które spędzają swoje wymarzone wakacje w Hiszpanii, udacie się na wystawę sztuki i przejdziecie się urokliwymi uliczkami.
 • „Między słowami” reż. Sofia Coppola, 2003.Tym razem przeniesiemy się do Tokio, które poznajemy razem z samotnymi bohaterami, szukającymi w japońskiej metropolii sensu życia.
 • „Rzymskie wakacje” reż. William Wyler, 1953.Film opowiada o jednym dniu z życia księżniczki Anny, która spędza go w Rzymie w towarzystwie przystojnego dziennikarza. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zwiedzić stolicy Włoch, to wyruszcie wraz z bohaterami na zwierzanie miasta.
 • „Amelia” reż. Jean Pierre-Jeunet, 2001.Francja niczym miasto z bajki.Ten film to zachwycający portret Paryża, z brukowanymi uliczkami, przepiękną architekturą i kawiarenkami na każdym rogu ulicy.
 • „Brooklyn” reż. John Crowley, 2015. Obraz Nowego Jorku, z perspektywy młodej imigrantki Eilis. Przepiękny obraz miasta sprawia, że czujemy się, jakbyśmy  naprawdę mieszkali na Brooklynie.
 • „Miasto Boga” reż. Fernando Meirelles, 2002. Rio de Janeiro – piękne, za sprawą gorących plaż, nocnego życia i rytmicznej, pełnej energii muzyki, a zarazem niebezpieczne przez handel narkotykami, rabunkom i prostytucji, która stanowi codzienność mieszkańców miasta. Film oparty na faktach.
 • „Chinatown” reż. Roman Polański, 1974. Ten film to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja rozgrywa się w chińskiej dzielnicy Los Angeles.
 • „Przed wschodem słońca” reż.Richard Linklater, 1995.Obraz Wiednia, widziany oczami dwóch kobiet, które przypadkowo poznają się w pociągu i postanawiają wspólnie zwiedzić stolicę Austrii.
 • „Śniadanie u Tiffany’ego” reż. Blake Edwards, 1961. Życie Nowego Jorku – niespieszne spacery ulicami słynnej metropolii czy prywatka w pięknej luksusowej kamicy, na które zabierze nas Audrey Hepburn.
 • „Slumdog. Milioner z ulicy” reż. DannyBoyle, 2008.Ulice Bombaju w nieco innym ujęciu, pokazujące codzienne problemy i zmagania mieszkańców tej 18-milionowej metropolii.
 • „Pokój z widokiem” reż. James Ivory, 1986.Przepiękne włoskie krajobrazy widziane oczami bohaterki – Lucy. Podczas wakacji we Florencji zobaczymy mi.in. Piazzadella Signoria i Duomooraz wybierzemy się naspacer nad rzeką Arno.

Zachęcamy do zwiedzania😊

Możesz również polubić…

Skip to content