• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”

Konkurs kolęd i pastorałek

Bardzo świątecznie zrobiło się w naszej szkole w środę 20 grudnia, a wszystko za sprawą kolejnej edycji Powiatowego Konkursu „W kręgu tradycji Świąt Bożego Narodzenia”. Kilkudziesięciu uczestników konkursu – uczniów gimnazjów i szkół podstawowych zaśpiewało kolędy i pastorałki oraz recytowało utwory o tematyce bożonarodzeniowej.  W szkolnej auli wystąpili soliści i duety z akompaniamentem instrumentów własnych lub podkładem muzycznym. Jury w składzie: Małgorzata Sroka, Bogdan Pęcak i Marek Osip oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, muzykalność i ogólny wyraz artystyczny. Po zakończeniu części konkursowej, publiczność obejrzała jasełka pt. „Bóg się rodzi, Bóg przychodzi”. Piękna inscenizacja była refleksją nad prawdziwymi wartościami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Jasełka przygotowało Szkolne Koło Teatralne pod kierownictwem Bożeny Szpunar, Marty Katy i o. Dariusza. Uzupełnieniem jasełek były kolędy w aranżacji Tomasza Kyci, wykonane przez kapelę i solistów „Ziemi Leżajskiej” . Dodatkową atrakcją imprezy była wystawa prac szkolnego konkursu „Ozdoby Świąteczne”, na którą złożyły się przygotowane przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych ozdoby z ciasta piernikowego i ozdoby choinkowe. Wystawie towarzyszyła prezentacja multimedialna i film nakręcony przez uczniów technikum informatycznego. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku w postaci świątecznych ciasteczek.

Po zakończeniu obrad, jury ogłosiło wyniki:

kategoria „soliści”:

I miejsce – Weronika Kuczek z Leżajska

II miejsce – Martyna Niemirowska z Tryńczy

III miejsce – Aleksandra Kostek z Sarzyny

Wyróżnienia:

Iwona Lis z Brzózy Królewskiej

Aleksandra Zawierucka z Dębna

kategoria „duet”:

I miejsce – Wiktoria Bucior, Aleksandra Szozda z Leżajska

II miejsce – Paulina Szczęch, Gabriela Szczęch z Brzózy Królewskiej

III miejsce – Aleksandra Wośko, Julia Czadowska z Sarzyny

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content