Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży – Morawa 2023

30
Aktualności 2022/2023

Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży – Morawa 2023

„Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo!” – to hasło tegorocznych spotkań w ramach międzynarodowego projektu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży. W dniach 13 – 17 lutego w prowadzonym przez Fundację św. Jadwigi pałacyku w Morawie na Dolnym Śląsku, przyszli technicy automatycy z klasy 4TE spotkali się z uczniami z Berufliche Schule des Kreises Stormarn in Bad Oldesloe. Bogaty program tygodniowego pobytu obejmował między innymi: poznanie podobieństw i różnic szkolnictwa zawodowego w Polsce i Niemczech, warsztaty na temat możliwości odbycia praktyki za granicą, warsztaty tworzenia CV i przygotowania się do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej, wizytę w zakładzie kamieniarskim połączoną z poznaniem zautomatyzowanej linii obróbki granitu, wycieczkę do Wrocławia i udział w grze miejskiej, zwiedzanie obozu Gross Rosen. Nie zabrakło też gier i zabaw integracyjnych (w tym wspólnego smażenia faworków w tłusty czwartek), animacji językowych z wykorzystaniem MapoGry.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Alfreda Grabowska – Błońska – koordynator projektu z ramienia szkoły, Artur Bucior i Jan Jużyniec.

Skip to content