• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

PAPIEROSY I E-PAPIEROSY to fałszywi przyjaciele

Miesiąc listopad w naszej szkole poświęcony jest akcji profilaktycznej dotyczącej przeciwdziałania paleniu papierosów. Pomimo bardzo dobrze udokumentowanej wiedzy o szkodliwym wpływie tytoniu na zdrowie osoby palącej i osób z jej otoczenia, które narażone są na wdychanie dymu tytoniowego, mimo świadomości jego niekorzystnego wpływu na relacje międzyludzkie i inne sfery funkcjonowania człowieka, stosowanie tej używki jest nadal powszechne.

Ministerstwo Zdrowia w kampanii społecznej „#stopfejkfriends” ukazuje papierosa w postaci fałszywego przyjaciela. Natomiast prawdziwy przyjaciel wspiera, motywuje do zmiany, chce dla Ciebie dobrze i zawsze możesz na niego liczyć. Toksyczna przyjaźń niszczy, upokarza, marnuje Twój czas i rujnuje finanse. I choć na pierwszy rzut oka jest sympatycznie, to tzw. przyjaciel jest z Tobą z konkretnych powodów i dla własnych korzyści, dokładnie tak jak papieros.

Zajrzyj na stronę www.stopfejkfriends.pl i wyrzuć z życia fałszywego przyjaciela!

Może Ci się również spodoba

Skip to content