Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk”

DSC_0794
Aktualności 2016-2017

Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk”

1 czerwca w naszej szkole odbył się Międzypowiatowy Konkurs „Ryzyk – Fizyk”. Wzięło w nim udział ponad stu uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w trzech kategoriach.

W pierwszej z nich – Leżajski Mistrz Fizyki, kilkudziesięciu gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych pisało test, który wyłonił uczestników drugiego etapu. Został on przeprowadzony w formule popularnego telewizyjnego turnieju „Jeden z dziesięciu”. Na tym etapie liczyła się nie tylko wiedza, ale także strategia gry i szczęście. Najlepsi okazali się:

wśród uczniów gimnazjum:

Leżajskim Mistrzem Fizyki został Sebastian Król z Gimnazjum w Grodzisku Górnym

WicemistrzemTymoteusz Typrowicz z Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku

III miejsce wywalczyła Aleksandra Banaś z Zespołu Szkół w Sarzynie

wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

Leżajskim Mistrzem Fizyki został Piotr Piwoński z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

Wicemistrzem Michał Rup z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

III miejsce przypadło Kacprowi Potocznemu z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku

W drugiej kategorii, dwudziestu jeden uczniów rywalizowało o tytuł „Leżajskiego MistrzaEksperymentu”. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie doświadczenia, które musiało zawierać przynajmniej jedno zjawisko fizyczne.

Leżajskim Mistrzem Eksperymentu został Mateusz Dąbek z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, który przedstawił doświadczenie „Napęd hydrauliczny”

Tytuł wicemistrza otrzymał Hubert Cierpisz z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku za doświadczenie „Elektroda z ziemniaka”

III miejsce przypadło Paulinie Ślandzie z Gimnazjum w Grodzisku Górnym za doświadczenie „Światłowód”.

Uczestnicy trzeciej kategorii rywalizowali o tytuł „Leżajskiego Mistrza Techniki”. Ich zadaniem było przygotowanie obrotowej mapy nieba. Spośród osiemnastu uczestników, najlepszy okazał się Mateusz Wojtyna z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku. Wicemistrzem został Rafał Krupa z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, a laureatem III miejsca Marta Baj z Zespołu Szkół w Sarzynie.

Warto podkreślić, iż uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z fizyki.

Gratulujemy wszystkim laureatom, uczestnikom i ich opiekunom.

Nagrody ufundowali: Rada Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku, Starostwo Powiatowe w Leżajsku oraz P.C.H. Agrohurt S.A. w Rzeszowie.

Organizatorami Konkursu byli nauczyciele fizyki w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku: Agnieszka Wańczyk – Chmura i Tomasz Długoń.

Agnieszka Wańczyk – Chmura

Skip to content