• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Mechatronicy triumfują w Finale Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

21 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich  w Stalowej Woli odbył się finał eliminacji okręgowych Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uczniowie technikum mechatronicznego naszej szkoły zgłosili pięć projektów, wszystkie stojące na wysokim poziomie wiedzy technicznej. O bardzo dużej konkurencji świadczy fakt, iż w olimpiadzie startowały prawie wszystkie szkoły techniczne i Centra Kształcenia Praktycznego.  W kategorii „pomoc dydaktyczna” zdobyliśmy pierwsze miejsce za pracę: „Frezarka laserowa sterowana numerycznie”. Autorami tego projektu są: Przemysław Niedźwiecki i  Marek Grab, uczniowie klasy 3 TD. Praca trafi do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Warszawie.

https://drive.google.com/file/d/1uQAQQXCOSE1WMBzYiUAfj3b1ltJJEL1Y/view

To nie koniec sukcesów. W kategorii: „Pomysł techniczny”,  praca pt.: „Dron wyścigowy” zrealizowana przez Kajetana Walawskiego, ucznia klasy 2 TD zajęła drugie miejsce, a praca pt.: „Plazma CNC”, wykonana przez Huberta Jańca, również ucznia 2TD  zajęła trzecie miejsce.

Zostaliśmy także nagrodzeni w kategorii: „Pomysł ekologiczny”. Praca pt:  „Elektroniczny miernik pojemności i rezystancji wewnętrznej ogniw Li-ion  i Li-po” autorstwa Kacpra Potocznego z klasy II TI  zdobyła trzecie miejsce.

Promotorem projektów uczniowskich jest nauczyciel mechatroniki mgr inż. Robert Maruszak.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content