• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Mechatronicy promują swoje dokonania podczas Podkarpackiego Festiwalu Techniki

Podkarpacki Festiwal Techniki to jedna z największych imprez popularyzujących naukę w naszym kraju. Podczas tegorocznej edycji 20 – 22 września, w zacnym gronie wystawców znaleźli się uczniowie technikum mechatronicznego, którzy prezentowali zaprojektowane i wykonane przez siebie konstrukcje: Robota Kawasaki z systemem wizyjnym, robota – UR3, Robota Epson, zautomatyzowaną linię produkcyjną MPS, drona (plus drukarka 3D), drona sportowego, łazik marsjański, mBoty, ozoboty, manipulator, laser CNC, samolot zwiadowczy do analizy zanieczyszczeń pyłów PM 10.

Projekty powstały podczas zajęć Szkolnego Koła Automatyka i Robotyka pod kierunkiem nauczyciela mechatroniki Roberta Maruszaka.

Możesz również polubić…

Skip to content