• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Mechatronicy i robotycy z wizytą w MTU Aero Engines

Na zaproszenie jednego z partnerów szkoły – firmy MTU Aero Engines, mechatronicy i robotycy udali się do jej siedziby, gdzie zwiedzili zakład i wzięli udział w warsztatach Lean.

Firmę MTU Aero Engines odwiedzili uczniowie – autorzy projektów robotów, które wzięły udział w międzynarodowych zawodach robotów XChallenge. Były to: wielozadaniowy robot „COBRA” oraz robot pływający „Łódź inspekcyjna”.

Robot „COBRA” zdobył V miejsce w Polsce w kategorii robotów wielozadaniowych, natomiast „Łódź inspekcyjna” uplasowała się na VI miejscu w kategorii  freestyle.

30 marca, zespół uczniowski przeprowadzi digitalizację pracowników firmy MTU, podczas której omówi, w jaki sposób powstawały projekty oraz podzieli się doświadczeniami z udziału w  mistrzostwach świata robotów.  Zaprezentowany zostanie także prototyp nowego ulepszonego robota „COBRA 2” , który wystartuje w kolejnej edycji mistrzostw świata robotów.  Sponsorem i patronem przedsięwzięcia jest firma MTU Areo Engines.
W przyszłości planowane jest w naszej szkole powstanie Centrum Projektowania i Budowy Robotów oraz Sztucznej Inteligencji  pod patronatem firmy MTU Aero Engines. Opiekunem dydaktycznym przedsięwzięcia jest mgr inż. Robert Maruszak.

Możesz również polubić…

Skip to content