Mechatronicy i robotycy poznawali tajemnice liczby π

Mechatronicy i robotycy poznawali tajemnice liczby π
Aktualności 2023/2024

Mechatronicy i robotycy poznawali tajemnice liczby π

W przypadający 14 marca Dzień Liczby π, mechatronicy i robotycy z klas: 2TD i 3TD udali się na Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej, gdzie wzięli udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych wykładach i pokazach. Młodzież uczestniczyła w wykładach: „Z placu budowy na salon, czyli kariera liczby π” dra Krzysztofa Piejko, „Najprostszy algorytm optymalizujący” dra Krzysztofa Pupki, „Jak uczciwie podzielić nasz łup – problem naszyjnika” dra Pawła Bednarza, “Jak działają sieci neuronowe” dra inż. Marcina Kowalika.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały nauczycielki: Marta Śmiałek, Magdalena Tokarz – Zwolińska, Jolanta Maczała.

Skip to content