• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

„Los nasz dla was przestrogą”

Pomnik Walki i Męczeństwa upamiętniający pomordowanych w nazistowskim obozie koncentracyjnym był pierwszym punktem wizyty uczniów klasy 4TD w Muzeum w Majdanku. Słuchając opowieści przewodnika, młodzież przeszła szlakiem więźniów,  zwiedziła obozowe budynki, poznała tragiczne przeznaczenie placu róż, warunki pracy oraz warunki  bytowe więźniów.

Wizyta w muzeum zakończyła się pod Mauzoleum, w którym spoczywają prochy zamordowanych więźniów. Widnieje na nim zmuszający do refleksji cytat z wiersza Franciszka Fenikowskiego „Requiem” – “Los nasz dla was przestrogą”. Zwiedzenie obozu i wysłuchanie historii o dramacie ofiar była lekcją uwrażliwienia na cierpienie drugiego człowieka.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Katarzyna Wiatrowicz i Małgorzata Charko

Pomnik Walki i Męczeństwa

Możesz również polubić…

Skip to content