• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Lekcja historii oraz samarytańskiej miłości bliźniego

19 września uczniowie klasy 4TD pod opieką wychowawczyni Katarzyny Wiatrowicz oraz nauczyciela religii Stanisława Koniora, udali się do Markowej, aby poznać losy Rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. W Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów – pierwszej w Polsce placówce muzealnej zajmującej się tematyką ratowania ludności żydowskiej podczas II wojny światowej, młodzież poznała historię Rodziny Ulmów oraz historie innych mieszkańców Podkarpacia, udzielających pomocy Żydom podczas Zagłady.

Po tej niezwykle cennej lekcji, nie tylko historii, mechatronicy odwiedzili Muzeum Wsi Markowa. Spacerując po terenie skansenu – zagrody, odkryli klimat dawnej wsi z jej drewnianą zabudową, sprzętami i tradycjami.

Możesz również polubić…

Skip to content