Konkurs „Napisz to zwięźlej” rozstrzygnięty!

Konkurs_rozstrzygniety
Aktualności 2021/2022

Konkurs „Napisz to zwięźlej” rozstrzygnięty!

12 października rozstrzygnięto VI edycję konkursu bibliotecznego „Napisz to zwięźlej”.
W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas maturalnych, którzy musieli wykazać się umiejętnościami streszczania różnych form wypowiedzi. Zadania konkursowe wymagały bowiem m.in.: przedstawienia koledze treści filmu przy użyciu 160 znaków pisarskich (tj. tylu, ile liczy jeden SMS), ułożenia  tytułów prasowych, streszczających podane wiadomości, zredagowania lidów do tekstów prasowych, napisania streszczenia.

Największą sprawnością językową wykazali się:             

I miejsce – Maciej Pokora z klasy 4 TJ

II miejsce – Adrian Wrona z klasy 4 TE

III miejsce – Wiktor Madej z klasy 4 TG Laureaci otrzymali nagrody – repetytoria z arkuszami maturalnymi z języka polskiego, których fundatorem była Rada Rodziców działająca przy naszej szkole.

Skip to content