• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Konkurs Informatyczny “Bóbr”

Za nami Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “Bóbr”. Do rywalizacji przystąpiło sześciu uczniów naszej szkoły (z klas technikum informatycznego i programistycznego). Nasi reprezentanci wystartowali w Grupie Senior, a ich zadaniem było pokonanie 24 zadań podzielonych na trzy grupy (ze względu na stopień trudności, po 8 zadań w każdej grupie). Uczestnicy konkursu rywalizowali na platformie www.dzwonek.pl.  

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “Bóbr” został zainicjowany w 2004 roku na Litwie. Do Polski zawitał w roku 2006 a obecnie jego organizatorami w naszym kraju są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma “Learnetic” oraz Oddział Kujawsko – Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Koordynatorem konkursu w ZST jest nauczyciel informatyki Sylwia Krukowiecka – Niemiec.

Może Ci się również spodoba

Skip to content