• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Koncert Wolontariuszy ZST w Domu dla Kobiet Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego

30 maja członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, już po raz trzeci, udali się  do Sióstr Kanoniczek z koncertem dedykowanym ich podopiecznym.

Inspiracją był niedawno świętowany Dzień  Matki oraz dobiegający  końca maj, który w naszej tradycji jest w szczególny sposób poświęcony Maryi – Matce Boga i naszej Matce.

Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem wysłuchała przepięknych utworów poetyckich, instrumentalnych  oraz  pieśni Maryjnych, jednocześnie włączając  się do wspólnego śpiewania.

Za każdym razem Panie chcą się dzielić z młodzieżą swoimi talentami, tak było i tym razem. Wolontariusze wysłuchali więc z ogromnym zainteresowaniem wierszy, piosenek oraz wspomnień opisujących ich już dawno nieżyjące mamy.

Ogromną radość sprawiły losowane kartki z przepięknymi kompozycjami kwiatowymi, zaopatrzone aforyzmami, które były odczytywane na głos i wywołały radosną refleksję.

Największą nagrodą dla wolontariuszy jest zawsze uśmiech, zadowolenie na twarzach oraz gorące podziękowania za przybycie, poświęcony czas, rozmowę.

To najbardziej motywuje młodzież do działania i przygotowywania następnych tego typu  akcji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Skip to content