Koncert patriotyczny „Radośni z wolności”

11
Aktualności 2018/2019

Koncert patriotyczny „Radośni z wolności”

Koncert patriotyczny „Radośni z wolności”

Rok 2018 to Rok jubileuszu odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 roku ziścił się sen wielu pokoleń Polaków- Państwo Polskie zrodziło się na nowo. Po 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji wolna Polska wróciła na mapę świata.

Dlatego też Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej ks. prał. Marek Cisek, Starosta Leżajski Marek Śliż oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Leżajskiej Jacek Kwieciński wraz z Komitetem Organizacyjnym zaprasza w dniu 10 listopada 2018 roku o godzinie 16.00 do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Leżajsku (Kościół Farny) na koncert w wykonaniu Komitetu Organizacyjnego natomiast po jego zakończeniu nastąpi przejście do Muzeum Ziemi Leżajskiej gdzie odbędzie się otwarcie wystawy czasowej „100 lat wolności na Ziemi Leżajskiej” oraz nastąpi wygłoszenie okolicznościowej prelekcji. Po uroczystości organizatorzy zapraszają na słodki poczęstunek.

 

Komitet Organizacyjny koncertu patriotycznego „Radośni z wolności”

– Muzeum Ziemi Leżajskiej,

– Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. św. Jana Pawła II w Leżajsku,

– Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,

– Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku,

– Chór Belcanto i Cantiamo reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Leżajsku oraz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku,

– Warsztat Terapii Zajęciowej przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej Oddział Leżajsk,

– Środowiskowy Dom Samopomocy w Jelnej,

– Państwowa Szkoła Muzyczna I st. W Leżajsku,

– Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowej Sarzynie

 

Patronat nad uroczystością sprawuję Poseł na Sejm RP Jerzy Paul

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy na wspólne obchody tego uroczystego wydarzenia.

Skip to content