• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

Już po raz siódmy, działający przy naszej szkole, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” zaprezentował mieszkańcom Leżajska i okolic Koncert Noworoczny.  Odbył się on 28 stycznia we Fanciszkańskim Ośrodku Kultury. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Starosta Leżajski Marek Śliż, Burmistrz Leżajska Ireneusz Stefański, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alina Cebulak, Członek Zarządu Powiatu Lucjan Czenczek, Ekonom Klasztoru OO. Bernardynów o. Samuel, Dyrekcja ZST.

Program koncertu został podzielony na dwie części. W pierwszej, kapela „Ziemi Leżajskiej” wykonała popularne utwory folklorystyczne we współczesnych aranżacjach Tomasza Kyci. Do wybranych piosenek zostały przygotowane specjalne układy choreograficzne. Ich autorami byli: Paulina Szpilka (choreograf zespołu) oraz sami tancerze. Tomasz Kycia zaprezentował publiczności  nagraną przez kapelę płytę „Folkowo”, która jest „realizacją pomysłu przeniesienia dawnych folklorystycznych utworów, znanych od wielu lat w różnych regionach Polski, do czasów współczesnych” (cytat jest fragmentem opisu umieszczonego na płycie). Płytę można było nabyć podczas przerwy w koncercie. Wtedy też uczniowie klas żywienia i usług gastronomicznych częstowali publiczność słodkimi wypiekami. Drugą część koncertu otworzył polonez w wykonaniu tancerzy „Ziemi Leżajskiej”. Oprócz naszego narodowego tańca, grupy taneczne zaprezentowały tańce przeworskie, polkę warszawską, tańce rzeszowskie (w choreografii Rafała Dyrdy i Pauliny Szpilki). Uzupełnieniem tej części koncertu było wspólne kolędowanie z kapelą.

Podziękowania od Dyrektor ZST Haliny Samko dla występującej młodzieży, jej opiekunów oraz organizatorów zakończyły ten niezwykle udany koncert. A o tym, że koncert był udany, świadczy chociażby fakt, iż widownia Fraciszkańskiego Ośrodka Kultury nie mogła pomieścić wszystkich chętnych do obejrzenia i wysłuchania przygotowanego przez „Ziemię Leżajską” programu.

Kolejny koncert – już za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Dominika Maternę

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content