• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Koncert Noworoczny Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

 Po raz dziewiąty działający przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” zaprosił mieszkańców miasta i okolic na Koncert Noworoczny. 9 lutego, na scenie Franciszkańskiego Ośrodka Kultury w Leżajsku, komplet publiczności obejrzał specjalnie na tę okazję przygotowany program. Złożyły się na niego: wykonane przez kapelę i solistów popularne utwory folklorystyczne (m.in. Dziewczyny, dziewczyny, Jechali furmani, Wyszłabym za dziada) w aranżacji Tomasza Kyci, zaprezentowane przez grupy taneczne suity tańców: przeworskich, krośnieńskich i lubelskich, polka warszawska, krakowiak, a w finale – mazur. Gościnnie wystąpiły też dzieci z „Małej Ziemi Leżajskiej” (działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku). Wzorem lat ubiegłych, publiczność została poczęstowana słodkimi wypiekami, przygotowanymi przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Podziękowania od Dyrektor ZST Haliny Samko dla występującej młodzieży, jej opiekunów oraz organizatorów zakończyły koncert, który już na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń kulturalnych Leżajska i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Zdjęcia: Artur Pęcak, Dawid Wiech

ZST

Możesz również polubić…

Skip to content