Język angielski branżowy – przepustką do świata biznesu

7---zdjęcie-tytułowe
Aktualności 2020/2021

Język angielski branżowy – przepustką do świata biznesu

      W dniu 18 września 2020r. odbył się  finał szkolnego konkursu pt.
„Angielski w biznesie” , w którym wzięło udział 25 uczestników –  uczniów klas pierwszych i drugich technikum. By znaleźć się w gronie zwycięzców należało opanować określony regulaminem zakres słownictwa branżowego typowego dla poszczególnych zawodów, a także ogólnie rozumianego angielskiego języka biznesu. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na znaczenie  dobrej znajomości języka biznesu oraz języka  angielskiego zawodowego  w poszukiwaniu pracy  nie tylko na polskim rynku, ale też  w firmie z kapitałem zagranicznym.  

Laureatami konkursu zostali :

I miejsce :   Jakub Wiliński – kl. 2 TR

II miejsce:   Kacper Wach –  kl. 2 TR

III miejsce : Kacper Potaczała –  kl. 2 TJ

Wyróżnienia otrzymali:

                        Mateusz Wiech –  kl. 2 TK

                        Piotr Helit  – kl.1 TE

                        Michał Kotulski – kl. 2 TJ

   Gratulujemy!

      Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele języka angielskiego:  Anna Drzewicka – Kycia,   Monika Franus,  Jolanta Maczała,  Aneta Miś,  Elżbieta Kryla,  Artur Pęcak,   Agata Otręba,  Małgorzata Korczyńska.

     W dniu  25 września 2020r.  dyplomy  oraz  nagrody laureatom
i wyróżnionym wręczyła Pani  Dyrektor   Halina Samko.

Podziękowania:

Serdecznie dziękuję sponsorom nagród dla uczniów : Starostwu Powiatowemu w Leżajsku oraz Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku. Dziękuję Pani Dyrektor,  Koleżankom i Kolegom Nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie Uczniów, a wszystkim  Uczestnikom za profesjonalne opanowanie zagadnień konkursowych.

                                                                                         Małgorzata Korczyńska

Skip to content