• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Jak nie zostać „komputerowym ćpunem? – fakty, mity i porady

Dlaczego uzależniamy się od gier komputerowych? Czy rzeczywiście gry komputerowe uczą organizacji pracy, historii, strategii i języka obcego? Jak rozpoznać uzależnienie od gier komputerowych i gdzie szukać pomocy? Jak radzić sobie z internetowym „hejtem”? Na te i na wiele innych pytań dotyczących uzależnienia od gier, odpowiedział pan Krzysztof Piersa – dziennikarz, terapeuta uzależnień od nowych technologii i cyberzagrożeń, autor książek  – „Komputerowy ćpun”, „Złota rybka w szambie”, „Trener marzeń”.  2 marca poprowadził w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas pierwszych. W oparciu, między innymi, o własne doświadczenia, obalił wiele mitów, którymi obrósł świat gier komputerowych, odpowiedział też na pytania młodzieży. Podkreślił istotną rolę odnalezienia pasji, które staną się alternatywą dla gier komputerowych.  Warto dodać, iż Pan Krzysztof nawiązał z uczniami świetny kontakt, udowadniając tym samym, iż o zjawisku uzależnienia od gier komputerowych,  można mówić otwarcie i szczerze.

Książki pana Krzysztofa Piersy są dostępne w bibliotece. Zapraszamy do lektury!

Jak nie zostać „komputerowym ćpunem? – fakty, mity i porady
Jak nie zostać „komputerowym ćpunem? – fakty, mity i porady

Możesz również polubić…

Skip to content