• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

IX Kongres Mediatorów Rówieśniczych

W piękny wtorkowy dzień uczniowie z Klubu Mediatorów Rówieśniczych naszej szkoły, wzięli udział w IX Kongresie Mediatorów Rówieśniczych w  Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Nowym Kamieniu.

Młodzież miała okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu mediacji, poznać mediatorów z innych szkolnych klubów z Podkarpacia, a także obejrzeć symulacje mediacji, przeprowadzone przez uczniów szkoły podstawowej w Białymstoku.

Nasi mediatorzy wcielili się też w rolę trenerów, szkoląc uczniów szkół podstawowych z zakresu komunikacji oraz mediacji, jako alternatywnego sposobu rozwiązywania konfliktów. Warsztaty, które przeprowadzili były dla nich nowym doświadczeniem, dzięki któremu zdobyli nowe umiejętności przekazywania wiedzy z zakresu mediacji i komunikacji oraz zaszczepienia w młodym pokoleniu idei mediacji i polubownego rozwiązywania sporów.

W trakcie przerw między kolejnymi warsztatami, młodzież integrowała się podczas wspólnej zabawy na świeżym powietrzu na obiektach pięknego centrum kultury.

relacja wideo na Facebook: https://www.facebook.com/reel/3448743712010329

Opiekę nad uczniami sprawowała pani Alicja Kozłowicz.

Możesz również polubić…

Skip to content