• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

IV edycja szkolnego konkursu polonistycznego „Licz się ze słowami”

W ciągu ostatnich lat coraz powszechniejsze staje się naruszanie zasad poprawnościowych języka ojczystego przez dorosłych, młodzież i dzieci, zaśmiecanie go wulgaryzmami, czyli słowami ordynarnymi i nieprzyzwoitymi. Ich używanie świadczy o niskiej kulturze.  Aby walczyć z niecenzuralnym słownictwem, nauczycielki języka polskiego: Ewa Kossak – Hospod, Katarzyna Rudzińska i Beata Prościak zorganizowały konkurs „Licz się ze słowami”. Odbył się on 11 lutego, wzięli w nim udział uczniowie, którzy potrafili udowodnić, że polski nastolatek, młody Europejczyk, umie posługiwać się piękną mową ojczystą, zna normy językowe i stosuje je w praktyce, nie zaśmieca języka wulgaryzmami, obca mu jest agresja słowna. Uczestnicy konkursu w formie pisemnej walczyli o nagrody i tytuł Strażnika Mowy Ojczystej. Najlepsi otrzymali bony upominkowe do zrealizowania w jednej z leżajskich księgarni.

Wyniki:

I miejsce – Paweł Bosak z klasy III TD

II miejsce – Jakub Pokrywka z klasy III TD

III miejsce – Aneta Burszta z klasy II TG

Możesz również polubić…

Skip to content