Galeria „Misz-Masz Art”

2
Aktualności 2019/2020

Galeria „Misz-Masz Art”

Wśród uczniów naszej szkoły są tacy, którzy obdarzeni zostali talentem plastycznym. Z myślą o nich zorganizowana została „Galeria Misz – Masz Art”. Mieści się ona w holu obok biblioteki szkolnej. To tutaj można obejrzeć wystawę prac plastycznych i fotograficznych uczniów: Karolina Rychel, Dawid Bielecki, Kajetan Walawski, Adrian Kostyra, Andżelika Kusy, Sylwia Staroń, Karol Surma, Katarzyna Waśkiewicz, Bartosz Zając, Mateusz Grzybek, Piotr Grzybek, Emil Ożóg.

Część fotograficzna wystawy obejmuje prace laureatów Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Czarne i Białe”. Są one wcześniej nie publikowane, prezentują elementy krajobrazu, zabytki kultury, regionalne zwyczaje, jak również unikalną przyrodę Podkarpacia. Autorzy fotografii, mówiąc o swoich zainteresowaniach, zwracają uwagę na ludzi w niecodziennych sytuacjach, architekturze widzianej w sposób nieoczywisty, naturę w skali makro – jej niedostrzegalne gołym okiem szczegóły oraz urodę krajobrazu Rzeszowszczyzny.

Jedna z uczennic, której prace prezentowane są na wystawie, mówi, że fascynujące dla niej jest uchwycenie danej chwili poprzez zdjęcie, a później oglądanie i wracanie do tego momentu przez lata. Autorzy innych zdjęć interesują się nowymi technologiami, m. in. dronami wyposażonymi w kamery. Ten sposób fotografowania, jak mówią, daje możliwość dostrzeżenia wielu pięknych i zachwycających rzeczy, których z ziemi nie widać.

Uczestnicy wystawy są zajęci fotografowaniem od kilku lat lub dopiero pierwszy raz prezentują swoje prace. Są również tacy, którzy są laureatami ogólnopolskich konkursów, jak Mateusz Grzybek, laureat konkursu „Stąd pochodzę, o tym mówię”, w którym otrzymał Brązowy Medal Fotoklubu R.P.

Obecnie, w wyremontowanej, zaopatrzonej w profesjonalne oświetlenie Galerii eksponowana jest również wystawa autorska obrazów Dawida Bieleckiego i Karoliny Rychel. Dla Dawida malowanie jest pretekstem do ukazania postaci ludzkiej w różnych ujęciach. Są tu portrety znanych osób, wykonane techniką rysunku węglem. Inspirują go dzieła wybitnych artystów np. Salwadora Dali.

Twórczość Karoliny Rychel znana jest nam z poprzednich wystaw, na obecnej pokazujemy jej prace plastyczne. Ważny jest dla niej świat, który ją otacza i dlatego rysuje to co kocha – przyrodę. Robi też zdjęcia owadom, płatkom kwiatów lub fakturze kamieni, którymi się inspiruje. Posługuje się  techniką komputerową, maluje przy pomocy tabletu graficznego, ale nie tylko. Rysuje również długopisem kreślarskim i cienkopisami.

Organizatorzy wystawy: biblioteka szkolna i Anna Węglarz zachęcają do przygotowania następnych prac na wystawę, ujawnienia się tych, którzy malują lub fotografują.

Skip to content