• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Finał Olimpiady o Mediach – wrażenia naszej uczennicy

W marcu odbył się finał VII edycji Wiedzy o Mediach. Wzięła w nim udział uczennica klasy trzeciej technikum informatycznego Martyna Lorenc, która awansowała do finału drugi raz
z rzędu. Niestety, w ubiegłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, finał został odwołany, zaś tym roku przeprowadzony został w formie zdalnej. Oto wrażenia Martyny
z udziału w konkursowych zmaganiach.

To tak w dużym skrócie

Rozpoczęliśmy pisanie godzinnego testu w formie zdalnej o 10.30 pod okiem dwóch profesorów z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Poziom pytań był naprawdę zróżnicowany, były pytania łatwiejsze, takie jak z informatyki, czy współczesnego show-biznesu, ale były i te dość trudne – dotyczące historii rozmaitych czasopism, telewizji, dziennikarzy itd.
Po teście, mogliśmy wziąć udział w transmisji na żywo, podczas której zostały nam zaprezentowane uczelnie partnerskie. Następnie, mieliśmy okazję wysłuchać wywiadów z redaktorami z całego kraju: Robertem Sochą, Maciejem Samcikiem, Marcinem Łukawskim i Piotrem Jaźwińskim. Około godziny 14.30, w profesjonalnie przygotowanym studio, rozpoczął się quiz na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Pytania były tak samo zróżnicowane jak na teście, a dzięki nim wyłoniono dwunastu laureatów Olimpiady. Całość trwała do godziny ok. 17.00. Martynie gratulujemy udziału w finale i życzymy kolejnych sukcesów.

Może Ci się również spodoba

Skip to content