• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Dzień z cyberbezpieczeństwem w naszej szkole

17 listopada w auli odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z ekspertem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Prelegentem był pan Stanisław Kozioł, pracownik działu IT w Orange Polska w Warszawie. Nasi uczniowie z klas informatycznych i programistycznych zapoznali się ze specyfiką pracy w zawodzie analityka i eksperta zabezpieczeń systemów informatycznych i teleinformatycznych. Dowiedzieli się również, jakie kompetencje i wymagania są niezbędne w tym zawodzie. Uczniowie zadawali szereg pytań związanych z systemami zabezpieczeń, potrzebami rynku pracy oraz metodami działań cyberprzestępców i możliwościami ich zapobiegania. Na spotkaniu poruszony został również temat bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw sieci komputerowych WAN oraz produktów e-biznesu.

Możesz również polubić…

Skip to content