• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Dzień Wolontariusza 2017

Ważny jest rodzaj pomocy, który się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego  jest serce

|z jakim tej pomocy się udziela.

Jan Paweł II

4 grudnia wolontariusze naszej szkoły, pod opieką pań: Doroty Dąbek i Małgorzaty Jakubowskiej, odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Leżajsku, który zaprosił nas oraz wolontariuszy z ZSL w Leżajsku  na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Program spotkania był niezwykle bogaty i urozmaicony.

Na początku, grupy z obydwu szkół dokonały prezentacji multimedialnych swojej działalności, ukazując  zakres, formę oraz specyfikę pracy.

Po oficjalnej prezentacji przyszła kolej na część zabawowo – artystyczną, na którą złożyły się piosenki w wykonaniu solistek, wspaniały pokaz iluzjonisty, którego popisy, zaskakiwały  (zarówno dzieci, jak i opiekunów) efektami pozornie sprzecznymi z prawami fizyki. Ten rodzaj rozrywki, na długo pozostającej w pamięci, gwarantuje zawsze świetną zabawę. Widzowie, pomagając w niektórych trikach, aktywnie uczestniczyli w pokazie, co z kolei wywoływało ogrom uśmiechu.

Kolejnym punktem programu było czytania bajki „Brzydkie kaczątko” oraz odgadywanie zagadek związanych z jej treścią. Najwięcej emocji wywołał jednak quiz, dotyczący znajomości bajek, które dzieci rozpoznawały po ilustracjach. Entuzjastycznym, wręcz chóralnym odpowiedziom towarzyszyły słodkie upominki i mnóstwo radości.

Uwagę przykuwał również wolontariusz Hubert, który z różnokolorowych balonów wyczarowywał na oczach widzów przeróżne kształty – pieski, kwiatki, serca.

Każdy z uczestników otrzymał kolorowe, papierowe serce – symbol tego, co w pracy wolontariusza jest najważniejsze.

Po zakończonym spotkaniu mieliśmy okazję zwiedzić cały Ośrodek, zobaczyć w jakich warunkach uczą się dzieci i młodzież.

Zajrzeliśmy do każdej pracowni i wszędzie byliśmy przyjmowani z ogromną życzliwością, zarówno ze strony młodzieży, jak i nauczycieli.

SOSW opuszczaliśmy z ofiarowanymi nam w podziękowaniu za przybycie słodyczami i przepięknym aniołkiem oraz przekonaniem, że wszyscy bardzo chcemy tu wrócić i swoją obecnością uczestniczyć w życiu dzieci tej szkoły.

Pani dyrektor Bożenie Garbackiej oraz Paniom Agnieszce Bańce i  Dominice Zych dziękujemy za zaproszenie.

 

 

 • „Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia. Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to aby pomagać sobie, druga, żeby pomagać innym.”
 • Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się
  czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.
  Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,
  albo chory, albo niedołężny.
  Może starzec, a może dziecko.
  Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.
 • W ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to,
  że to, co do nas wraca
  jest zawsze lepsze od tego, co dajemy.
  Otrzymujemy odpowiedź o wiele bardziej hojną
  niż nasze działanie.
 • Własną pomoc daj pierwszy;
  pomoc przyjaciela przyjmij na końcu.
 • Doceniaj tych,
  którzy Cię kochają.
  Pomagaj tym,
  którzy Cię potrzebują.
 • Tylko z pomocą silnych można dopomóc słabym.
 • Czasami wystarcza…
  jeden promień słońca…
  jedno miłe słowo…
  jedno ciepłe spojrzenie…
  wyciągnięta dłoń..
  jedno pozdrowienie.
  jeden uśmiech…
  Potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych,
  którzy znajdują się obok nas.

Galeria

 

Możesz również polubić…

Skip to content