• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Drużyna ZST wicemistrzem kraju w konkursie CyberSkiller Challenge

31 maja odbył się finał II edycji konkursu CyberSkiller Challenge, którego głównym założeniem jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych z dziedziny cyberbezpieczeństwa. W turnieju finałowym wzięły udział drużyny wyłonione w etapie II (wojewódzkim). Wśród nich znalazła się reprezentacja ZST w składzie: Krzysztof Sternik, Daniel Studzienny, Marek Tutka – najlepsza na Podkarpaciu. W finale drużyny rozwiązywały zadania praktyczne przygotowane w formule CTF (ang. Capture the Flag), zaś ich tematyka dotyczyła zagadnień związanych z systemami operacyjnymi (Windows, Linux), bezpieczeństwem sieci komputerowych, kryptografią stosowaną, bezpiecznym programowaniem, bezpieczeństwem aplikacji www.

Doskonale zaprezentowała się drużyna naszej szkoły, która wywalczyła II miejsce w kraju.

Uroczyste zakończenie konkursu CyberSkiller Challenge i wręczenie nagród oraz statuetek odbędzie się 15 czerwca 2022 roku o godzinie 12:00 w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy! Opiekę nad drużyną sprawowała pani Sylwia – Krukowiecka – Niemiec

Możesz również polubić…

Skip to content