• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Ceremonia ślubowania klas pierwszych

4 października uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły pierwszego stopnia, zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej. Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie, w którym, oprócz młodzieży, uczestniczyli: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście – Starosta Powiatu Leżajskiego Marek Śliż, Wicestarosta Zdzisław Leśko, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury Powiatu Leżajskiego Alina Cebulak oraz przedstawiciele Rady Rodziców – Magdalena Kątnik – Kowalska i Anna Piechuta.

Uroczystość miała podniosły charakter. Rozpoczął ją szkolny zespół muzyczny pięknym wykonaniem utworu „Do kołyski” z repertuaru „Dżemu”. Następnie głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani Halina Samko, która podkreśliła znaczenie ceremonii włączenia uczniów w społeczność szkolną i życzyła pierwszoklasistom, aby lata spędzone w szkole wykorzystali na zdobycie wiedzy pozwalającej na zdanie egzaminu dojrzałości i egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz rozwinęli swoje pasje i zainteresowania. Życzenia powodzenia i osiągnięcia jak najlepszych wyników złożyli uczniom Starosta Marek Śliż i Wicestarosta Zdzisław Leśko. Do życzeń przyłączyła się też Pani Magdalena Kątnik – Kowalska, która w imieniu Radu Rodziców zaapelowała do młodzieży, aby ta wykorzystała swoją siłę marzeń i siłę młodości w osiągnięciu wyznaczonych celów. Na zakończenie tej części akademii Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartłomiej Hajder, przybliżył zebranym historię szkoły i sylwetkę jej patrona Tadeusza Kościuszki.

Następnie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Jego symbolicznym przypieczętowaniem był podpis przewodniczących klas na wspólnym Akcie Ślubowania w kronice szkoły. Był to bez wątpienia najważniejszy moment uroczystości, dopełnieniem którego było zawiązanie społeczności klasowych. Głos zabrali też przedstawiciele klas pierwszych Paulina Pucyło i Tomasz Zięzio.

W dalszej części przyszedł czas na krótki program artystyczny. Złożyły się na niego: występ szkolnego zespołu muzycznego, żartobliwa scenka pokazująca ucznia w tzw. „krzywym zwierciadle” oraz występy Kajetana Walawskiego i Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”.

Uroczystość zakończyło wykonanie pamiątkowych zdjęć klasowych i słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć Karola Surmy

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content