• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Brawo nasi! Wyróżnienie dla uczniów ZST w ogólnopolskim konkursie kampanii społecznej Ministerstwa Zdrowia #STOPFEJKFRIENDS

Uczniowie naszej szkoły w pięcioosobowym składzie: Wiktoria Banaś – kl. 2 TJ, Arkadiusz Wojas –  kl. 2 TJ, Sara Niemirska –  kl. 3 TI, Magdalena Koń – kl. 3 TI i Jakub Flis –  kl. 3 TI otrzymali wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie kampanii społecznej #STOPFEJKFRIENDS. Kampania została poświęcona problemowi palenia papierosów przez młodych ludzi a jej celem jest zwiększenie świadomości młodzieży na temat szkodliwości używania e – papierosów i  palenia papierosów.

Zadnie konkursowe polegało na stworzeniu projektu spotu dla kampanii promującej modę na niepalenie.

Serdecznie gratulujemy uczniom wyróżnionego projektu!  

Poniżej przedstawiamy projekt filmu:

Projekt filmu #STOPFEJKFRIENDS

Spot ma zaprezentować historię nastolatki wpadającej w nałóg palenia. Uzależnienie od papierosów przyjmie symboliczną formę: pluszowej zabawki, która na początku filmu ma objawić się widzowi jako uroczy towarzysz, pojawiający się w trudnych chwilach (np. przed egzaminem w szkole, po kłótni z rodzicami lub zerwaniu z chłopakiem). Z dumą pokazuje się wraz z nastolatką na zdjęciach w mediach społecznościowych oraz na spotkaniach towarzyskich. Zawsze wspiera i pociesza nastolatkę poprzez serdeczny uścisk, który jest uosobieniem wypalonego papierosa. Jednak z każdą chwilą wygląd pluszaka delikatnie zmienia się. Jest on coraz bardziej brudny, potargany i poszarpany.

    Punktem zwrotnym opowieści jest moment, gdy nastolatka wchodząc do pokoju, przyłapuje zabawkę na brutalnym ściskaniu jej młodszej siostry. Dziecko zaczyna się dusić. W tej chwili zabawka wygląda zupełnie inaczej niż na początku filmu. 

  Na tym etapie pozwalamy sobie na usunięcie z filmu wszystkich symbolicznych elementów, ukazując rzeczywistość.

  Nagle, zamiast pluszowej zabawki, widzimy kaszlące dziecko i zmartwioną siostrę. Po czym, pokrótce widzimy wszystkie uprzednie sceny z udziałem misia, jednak zamiast zabawki obserwujemy papieros w dłoniach nastolatki.

  Spot ma na celu ukazanie powiązań między stresem a nałogiem oraz fizyczny i emocjonalny wpływ na osoby w otoczeniu palacza. Naszym zamiarem jest odniesienie się do takich pojęć jak: bierne palenie oraz wpływ palenia na drugiego człowieka.

Może Ci się również spodoba

Skip to content