• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

AUDIOBOOKI

Drodzy Uczniowie,

W związku z przejściem szkół na tryb nauczania online, większość z nas spędza sporo czasu przed ekranem komputera lub smartfona. Nasze oczy są przemęczone
i potrzebują „odpocząć”. Dlatego możemy część naszych obowiązków szkolnych, np. czytanie lektur, zamienić na słuchanie audiobooków.

Proponujemy więc kilka ciekawych stron, na których możecie znaleźć darmowe audiobooki z lekturami szkolnymi, wystarczy je pobrać lub zarejestrować się na stronie i gotowe.

https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/

https://www.legimi.pl/lektury/

https://lektury.gov.pl/

http://lekturymp3.pl/

https://www.youtube.com/watch?v=5zn24TUpQIY

https://www.youtube.com/channel/UC5Jswz3BVdTHQcNc0bORlQw

Ważnym skupiskiem audiobooków na YouTube jest kanał Darmowe Audiobooki Lektura. Można znaleźć na nim audiobook’owe wersje znanych lektur dla wszystkich, którzy wolą słuchać książki, zamiast je czytać. Kanał ten posiada klasyki polskiej i światowej literatury, których znajomość potrzebna jest w szkole średniej.

Słuchanie książek jest bardzo dobrym „zamiennikiem” tradycyjnego ich czytania. Wynika to z tego, iż kontakt z dobrze czytanym audiobookiem niesie za sobą mnóstwo niezapomnianych emocji oraz ma wiele praktycznych zalet. Audiobook nie męczy oczu, a podczas jego słuchania można wykonywać inne czynności.

Korzystanie z audiobooków ma więc wiele zalet, polecamy

Możesz również polubić…

Skip to content