Akcje Szkolnego Klubu Wolontariatu

9
Aktualności 2022/2023Różne

Akcje Szkolnego Klubu Wolontariatu

Pomagajmy – dobro wraca” – kierując się tym hasłem, w listopadzie i grudniu wolontariusze naszej szkoły zaangażowali się w liczne akcje:

26 listopada  – uczestniczyli w akcji zbiórki żywności  „Zostań Pomocnikiem Św. Mikołaja”. Organizatorem akcji było Stowarzyszenie „Dobry Dom”.

1 grudnia grupa wolontariuszy w ramach współpracy ze SOSW, zaangażowała się w pomoc przy opiece nad wychowankami podczas Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.

2 i 3 grudnia wolontariusze wzięli udział w zbiórce żywności dla chorych i potrzebujących zorganizowanej przez „Caritas”.

5 grudnia wolontariusze obchodzili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji został wygłoszony przez radiowęzeł szkolny referat na temat istoty pracy wolontariatu.

6 grudnia wolontariusze włączyli się w akcję charytatywną  na rzecz absolwenta naszej szkoły Adriana Sówki podczas Mikołajkowego Turnieju Badmintona.

7 grudnia członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili zbiórkę żywności w ramach akcji „Polakom na Ukrainie” .

Skip to content