• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Dzień Wolontariusza

5 grudnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Wolontariusza,o którym informowały plakaty na terenie całej szkoły. Uczniowie wysłuchali również audycji zapoznającej wszystkich z ideą wolontariatu i działalnością Szkolnego Koła Wolontariatu.

Następnego dnia udaliśmy się do zaprzyjaźnionego z nami od lat Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Leżajsku, gdzie dla chętnych uczniów i wolontariuszy naszej szkoły i  Zespołu Szkół Licealnych,zorganizowano warsztaty plastyczne ,,Wolontariat i wolontariusz z czym Ci się kojarzy ?” oraz zabawy integracyjne. Na początku warsztatów Dyrektor SOSW Bożena Garbacka ofiarowała opiekunom wolontariuszy dyplomy i ręcznie robione przez Panią Dominikę podarunki świąteczne, dziękując wszystkim za zaangażowanie, życzliwość i współpracę z Ośrodkiem. My również mieliśmy dla gospodarzy niespodziankę: słodkości i różnorodne artykuły plastyczne.

Razem z uczniami Ośrodka spędziliśmy bardzo miło i twórczo czas oraz integrowaliśmy się podczas zajęć warsztatowych, pracując w małych grupach.

Każdy miał za zadanie wyciąć serce i w środku napisać, czym dla niego jest wolontariat. Efekt był wspaniały: kilkanaście pięknych prac, w których każdy starannie i według własnego pomysłu zaprezentował swoje skojarzenia. Bardzo cieszyło nas, że dzieci często prosiły o pomoc i chętnie pracowały, co bardzo motywowało do wspólnego spędzania czasu.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wspólnie spędzony przy herbatce i słodkościach czas, dużo pozytywnej energii i emocji, których dostarczyli nam uczniowie podczas prezentacji swoich talentów. Dziękujemy za mnóstwo radości podczas zabaw ruchowych, miłe słowa pod naszym adresem oraz spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami.

Warto pomagać  i do tego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych – pamiętajcie MAŁE DZIAŁANIA ZMIENIAJĄ ŚWIAT I NAS SAMYCH !!!!!!


GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content