• ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W LEŻAJSKU

Dawid Bąk z klasy III E – VI w finale wojewódzkim OlimpiadyWiedzy w Zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie

Od wielu lat, nasza szkoła wspólnie z Placówką Terenową KRUS w Leżajsku przeprowadza eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy w Zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie. Są one   połączone ze szkoleniem  z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie indywidualnym.

W tym roku, w  eliminacjach i szkoleniu wzięło udział 34 uczniów klas trzecich i czwartych technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz trzeciej klasy zasadniczej szkoły zawodowej o kierunku: mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych. Do finału wojewódzkiego zakwalifikował się Dawid Bąk z klasy III E.  Wszyscy uczestnicy eliminacji szkolnych otrzymali nagrody i upominki, których fundatorem był KRUS Leżajsk.

23 listopada, w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie, odbył się finał XX edycji  Olimpiady.  Zmagało się w nim 16 najlepszych uczniów z 16 szkół województwa podkarpackiego. Świetny wynik osiągnął Dawid Bąk,  który wywalczył  VI miejsce. Gratulujemy!

 Organizatorami Olimpiady byli: Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy

 w Rzeszowie i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR w Rzeszowie przy współudziale Wojewody Podkarpackiego,  Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Podkarpackiej Izby Rolniczej, Podkarpackiego  Centrum Hurtowego AGROHURT S.A., Krajowego Ośrodka Wsparcia OT w Rzeszowie i  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa OT w Rzeszowie.

Uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, OR KRUS w Rzeszowie, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Podkarpacką Izbę Rolniczą, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A oraz  Krajowy Ośrodek Wsparcia OT w Rzeszowie.

Kazimierz Błoński


Możesz również polubić…

Skip to content