Znakomite wyniki naszych uczniów w XIX Podkarpackim Konkursie Matematycznym

2 marca, w auli szkolnej kilkudziesięciu uczniów zmagało się z zadaniami etapu powiatowego XIX Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, organizowanego przez: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział Rzeszowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz dyrektorów szkół, w których odbywają się poszczególne etapy. Patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

XIX Podkarpacki Konkurs Matematyczny odbył się na dwóch poziomach. Uczestnikami pierwszego poziomu konkursu  byli uczniowie klas pierwszych liceów, klas pierwszych i drugich techników oraz klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych, zaś uczestnikami drugiego poziomu –  uczniowie klas drugich liceów oraz klas trzecich techników.

Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki:

Poziom I:

I miejsce – Paweł Bosak z klasy II TD

II miejsce – Mikołaj Kycia z klasy I TD

IV miejsce – Jakub Pokrywka z klasy II TD

V miejsce – Nikola Misztal z klasy I TH

VI miejsce – Wojciech Zieliński z klasy I TD

VI miejsce- Jakub Misiło

VII miejsce- Łukasz Wach

Poziom II:

III miejsce – Kajetan Walawski z klasy III TD

IV miejsce – Wojciech Łuszczak z klasy III TI

VI miejsce – Krystian Olszowy z klasy III TI

VII miejsce – Radosław Pytel z klasy III TD

Uczniom oraz ich opiekunom – nauczycielom matematyki serdecznie gratulujemy!

Może Ci się również spodoba