Zawody programistyczne Hackathon w Rzeszowie

W dniach 19 – 20 maja, uczniowie technikum informatycznego naszej szkoły wzięli udział w Hackathonie Rzeszów – corocznych zawodach programistycznych, które polegają na kodowaniu w jednym miejscu, przez 24 godziny bez przerwy. Jest to największe wydarzenie branżowe w Polsce Wschodniej, organizowane pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Microsoft Polska. Główną nagrodę, w postaci miliona złotych na realizację pomysłu, ufundowała firma eduLAB.

Reprezentujący ZST team w składzie: Kamil Bączek (III TI), Dominik Materna (II TI), Bartłomiej Hajder (II TI) oraz Oskar Bzdoń (II TI) wykonywał innowacyjny projekt w kategorii Line of Business, polegający na stworzeniu aplikacji webowej zrzeszającej lokalnych internautów, wymieniających się przedmiotami i doświadczeniami hobbystycznymi.

Po dwudziestoczterogodzinnych zmaganiach, zespół otrzymał nagrodę specjalną w kategorii – najmłodsi uczestnicy konkursu. Uczniowie zostali też zaproszeni na odbywające się w Rzeszowie Targi Kariery IT, gdzie podczas licznych rozmów z przedstawicielami firm z branży programistycznej, mogli wywnioskować, iż warto rozwijać swoje umiejętności w tworzeniu aplikacji, ponieważ rynek podkarpacki potrzebuje wielu innowacyjnych programistów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz