XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny – nasi uczniowie wśród najlepszych

17 lutego, w auli naszej szkoły kilkudziesięciu uczniów zmagało się z zadaniami etapu powiatowego XVIII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, organizowanego przez: Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz dyrektorów szkół, w których odbywają się poszczególne etapy.

Patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W etapie powiatowym wzięli udział uczniowie z: Gimnazjum Miejskiego w Leżajsku,  Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku oraz Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku, którzy rywalizowali na dwóch poziomach. Poziom pierwszy przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich gimnazjum, klas pierwszych liceum i klas pierwszych i drugich technikum. Uczestnikami poziomu drugiego są uczniowie klas drugich liceum i klas trzecich technikum.

Znakomite wyniki osiągnęli uczniowie naszej szkoły:

Poziom I:

I miejsce – Kajetan Walawski z klasy II TD

III miejsce – Paweł Bosak z klasy I TD

V miejsce – Szymon Kusek z klasy I TI

VI miejsce – Jakub Misiło z klasy I TD

Poziom II:

II miejsce – Piotr Piwoński z klasy III TD

Serdecznie gratulujemy!

 

Może Ci się również spodoba