Wizyta maturzystów w obozie zagłady Auschwitz w Oświęcimiu i siedzibie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Dzień 22.11.2019 na długo pozostanie w pamięci uczniów klas IV TI i IV TD. Już od rana zwiedzali oni obóz zagłady KL Auschwitz-Birkenau, w którym zginęło w czasie II wojny światowej ok. 1,5 mln ludzi różnych narodowości. W ciągu czterogodzinnego pobytu na terenie obozu, młodzież mogła zobaczyć ruiny krematoriów, bloki i baraki obozowe, jak również miała możliwość zapoznania się z multimedialną wystawą narodową „Szoa” na temat zagłady Żydów, przygotowaną przez państwo Izrael w bloku 27.

Po wizycie w Oświęcimiu młodzież uczestniczyła w prezentacji przygotowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie nt. wydziałów i kierunków studiów. Prowadzący przedstawili potencjał naukowy uczelni, uznanie wśród pracodawców i perspektywę dobrej pracy oraz ścisły związek z przemysłem i światem biznesu.

Może Ci się również spodoba