„WIECZORNE SPOTKANIA ZE SPORTEM”

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU 2018

 

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem „BeActive” (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbyła się w dniach od 23 do 30 września 2018 roku.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu, w związku z tym,  nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku zorganizowali „WIECZORNE SPOTKANIA ZE SPORTEM” , które miały na celu wdrożenie młodzieży szkolnej i społeczności lokalnej do podejmowania szeroko pojętej aktywności fizycznej.

Pierwszym wydarzeniem tego przedsięwzięcia było zorganizowanie dla młodzieży szeregu turniejów, które odbyły się w hali sportowej ZST 24 września. Zawody rozpoczęły się o godzinie 16 i trwały aż do późnych godzin wieczornych:
•          Turniej siatkarskich trójek dla dziewcząt i chłopców.
•          Turniej badmintona w kategorii mikstów (dziewczyna+chłopiec).
•          Turniej piłki nożnej chłopców.
W zawodach udział wzięło 44 drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywano na 3 boiskach. Poszczególne pojedynki sportowe stały na wysokim poziomie, a uczniowie wykazywali się wszechstronnymi umiejętnościami sportowymi.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju:

Piłka siatkowa

Dziewczęta:

III miejsce       Karolina Gol, Marlena Gol, Kamila Butyńska                                 1 TH

II miejsce        Magdalena Szczepanik, Izabela Flis, Ilona Kuraś                            3 TI

I miejsce         Justyna Joniec, Sylwia Joniec, Dominika Serafin                      3 TH

 

Chłopcy:

III miejsce       Jakubowski, Hajder, Burda                                                               3 TD

II miejsce        Adrian Cich, Michał Pokrywka, Jakub Sadlej                                  3 TD

I miejsce         Piotr Piersiak, Tomasz Tudryn, Wojciech Bogdan                     4 TA

 

Piłka nożna

Chłopcy:

III miejsce       Dawid Półtorak, Mateusz Pysz, Konrad Sadlej                                3 TD

II miejsce        Mateusz Paszek, Mateusz Flis, Konrad Baj                                      4 TS

I miejsce         Jakub Gałusza, Mateusz Majkut,  Grzegorz Działo                    2 TC

 

Badminton

Miksty

III miejsce       Izabela Flis  3 TI, Karol Surma 3 TI

II miejsce        Oliwia Kuraś , Dawid Kuraś 2 TK

I miejsce        Karolina Serafin 3 TH, Szymon Hanejko 4 TD

Wszystkim uczestnikom turnieju oraz nagrodzonym drużynom składamy serdeczne gratulacje. Uczestników zawodów nagrodzono atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, bonami na pizzę oraz wejściówkami na basen. Turniej zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego ZST w Leżajsku.

Drugim wydarzeniem „WIECZORNYCH SPOTKAŃ ZE SPORTEM” było zorganizowanie 28 września o godzinie 18.00 dla mieszkańców Leżajska i okolic towarzyskiego meczu piłki siatkowej pomiędzy seniorskimi ekipami Asseco Resovii Rzeszów i KS Jastrzębski Węgiel, celem popularyzacji tej dyscypliny sportu. Mecz odbył się przy licznie zgromadzonej widowni i zakończył się wynikiem 3:0 dla Jastrzębskiego Węgla.

Może Ci się również spodoba