Uczniowie ZST finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

logo
Aktualności 2019/2020

Ogólnopolska Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości organizowana przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów pod honorowym patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej ma charakter naukowo – techniczny i cieszy się dużym prestiżem. Od kilku lat znaczące sukcesy odnoszą w niej uczniowie naszej szkoły.

W tegorocznej – 46. edycji Olimpiady uczniowie technikum mechatronicznego i informatycznego startowali w dwóch blokach: A – Innowacje Techniczne  i B – Wynalazczość, zdobywając tytuły „Finalistów Olimpiady”.

W bloku A – Innowacje Techniczne – zgłoszono 9 projektów w czterech kategoriach.

Wyniki i osiągnięcia:

I  miejsce w kategorii: Pomysł ekologiczny zdobył Jakub Maruszak z klasy 2   TJ – praca: Inteligentny ekologiczny dom – Internet rzeczy

I miejsce w kategorii: Pomysł techniczny zdobył Tomasz Palikij z klasy 3TD –  praca: Interaktywny robot.

II  miejsce w kategorii: Pomysł ekologiczny zdobyli uczniowie klasy 1 TR: Kacper Gorzkiewicz, Paweł Gałusza, Michał Rydzik –  praca Samolot pogodowy

Uczniowie zdobyli tytuł „Finalisty Olimpiady” oraz indeks na uczelnie techniczne i zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Promotorem prac, które powstały podczas zajęć Szkolnego Koła Automatyka i Robotyka jest mgr inż. Robert Maruszak.

Blok  B – Wynalazczość

W tym roku, ze względu na obecną sytuację związaną z Covid – 19, finał został przeprowadzony on-line i odbył się 27 kwietnia. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Szymon Śmiałek, Mikołaj Buba z klasy 1 TR oraz Dominik Siłko z klasy 2 TD.

Szymon Śmiałek z klasy 1 TR zdobył III miejsce, uzyskał tytuł „Finalisty Olimpiady” oraz indeks na uczelnie techniczne i zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Opiekunami uczniów są: mgr inż. Jan Jużyniec oraz mgr inż. Mariusz Skupień.
Uczniom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy!